مدیرکل فنی حرفهای اصفهان گفت: دومین مسابقات آزاد کشوری نماچینی آجر برای ارتقا مهارت مربیان آموزشهای ذیربط در این استان برگزار می شود.
کد خبر: ۹۱۲۱۵۶
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹ 26 October 2020

آرش اخوان افزود: این مسابقات از 14 تا ۱۷ آبانماه همزمان با افتتاح سالن جدبد نمایشگاه و نخستین نمایشگاه تجهیزات ساختمان در محل دائمی نمایشگاهای بین المللی استان برگزار می شود.

وی اظهارداشت: یکی از مسائلی که در راستای مهارت آموزی و ترغیب جوانان به مهارت آموزی مطرح بوده برگزاری مسابقات است.

وی تصریخ کرد: نماچینی  آجر از جمله رشته هایی مهارتی است که جز مسابقات رسمی ملی فنی و حرفه ای نیست ولی مسابقات این دست رشته ها به صورت آزاد برگزار می شود و برآیند خوبی دارد که تلاش داریم در این دوره از مسابقات آزاد به افراد برتر در زمینه اشتغال زایی کمک کنیم.

مدیرکل فنی و حرفه ای اصفهان افزود: تا ۴۸ ساعت قبل از آغاز مسابقه زمان ثبت نام است و تا کنون ۱۹ نفر در این مسابقات شرکت کردند.

اخوان با اشاره به استقبال سایر کشورها در این مسابقات  تصریح کرد: در مسابقات سال گذشته از کشورهای خارجی هم برای شرکت در مسابقات اعلام آمادگی کردند و از افغانستان شرکت کننده داشتیم.

وی افزود: صنف آرایش مردانه، گل آرایی، تعمیر لوازم خانگی، کافی شاپ‌ و برخی رشته های دیگر از جمله رشته هایی بوده که به میزبانی فنی حرفه ای اصفهان به شکل مسابقات آزاد برگزار شد.

به گفته وی شرکت  نخبگان و خبرگان صنایع و صنوف باعث افزایش سطح کیفی مسابقات می شود.

اخوان گفت: ۵۴ آموزشگاه دولتی همراه با هزار و ۳۰۰ آموزشگاه غیر دولتی در استان اصفهان مشغول خدمات آموزشی فنی و حرفه ای در رشته های مختلف هستند.

مدیرکل فنی و حرفه ای اصفهان ادامه داد: تعهدات آموزشی این اداره کل حدود ۱۱ میلیون نفر ساعت و ۶۰ هزار نفر دوره در سال در  استان اصفهان است.

آجر ایران پاسخگوی نیاز تمام نقاط کشور

عضو خانه صنعت و معدن اصفهان، گفت: آجر ایران با توجه به مواد اولیه پاسخگوی همه جای کشور است و عمر آجر بالغ بر ۴ هزار سال هم تخمین زده می شود.

رضا چینی  اظهار کرد: برای اولین بار به جهت استفاده بهینه و زیست محیطی از سنگ های صنعتی به نام شیل در تهیه آجر استفاده می کنیم که جذب آب و مقاومت بهتری نسبت به سرما و گرما دارد.

وی افزود: بالغ بر ۱۰ هزار معدن شناسایی و حدود ۷۰ نوع آجر تهیه می کنیم که به دلیل استفاده از مواد معدنی در تهیه آجرها، تنوع رنگ بالا و جایگزین خوبی برای نمای ساختمان شده است.

مدیرعامل شرکت آجرنماچین با بیان اینکه جذب آب آجر شیل از خاک رس بهتر است، تصریح کرد: ابعاد آجر با تکنولوژی های جدید تغییر کرده و تا یک تا ۲۰ متر طول هم تولید می شود که این نمونه های جدید نیاز به آموزش دارد و در حال حاضر در سطح کشور مراکز مختلف ما آموزش های رایگان در این حوزه را ارائه می دهند.

چینی همچنین از تولید چسب آجر برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت: با قطر کمتر آجر را به دیوار می چسباند و مقاومت سرما و گرما آن بالا است. همچنین با سبک جدید آجرها می توانیم ۳۵ درصد صرفه جویی انرژی داشته باشیم.

وی درخصوص آموزش های مورد نیاز به فعالان این حوزه اظهار کرد: آموزش آجر به ۴ سبک در سراسر کشور را اجرا کرده ایم و اکنون آموزش نماچینی با ملات، چسب و سیستم خشک که در مسابقه اجرا می شود را در دستور فعالیت های خود داریم.

چینی به صادرات آجر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به کشورهای مختلفی از جمله استرالیا، چین، کانادا و کشورهای آسیایی آجر صادر می کنیم که البته به دلیل وجود تحریم ها مشکلاتی در این زمینه داریم و یکی از معضلات صادرات در استان اصفهان نیز مشکل حمل و نقل داخلی است که متاسفانه حمل ریلی خیلی قوی نیست و به اضافه اینکه در نوسان حمل و نقل نیز است که البته با افتتاح کارگو ترمینال هوایی اصفهان اتفاقات خوبی در جریان است.

وی در خصوص برگزاری مسابقات کشوری نماچینی آجر تاکید کرد: در این دوره از مسابقات نفرات برتر علاوه بر اهدای جوائز نقدی، آنها که بتوانند به دیپلم فنی برسند، ۶ ماه خود و خانواده آنها بیمه تامین اجتماعی می شوند تا فرهنگ استفاده از بیمه را در میان اقشار جامعه آموزش دهیم و همچنین خدمتی به افراد برگزیده باشد.

چینی ادامه داد: نفرات برتر به جز جوائز نقدی و ۶ ماه بیمه، می توانند در تمام شعبات ما ۵ درصد تخفیف خرید محصولات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مشکلی برای تامین مواد اولیه نداریم، خاطرنشان کرد: معادن کشور تامین مواد اولیه را راحت کرده البته در این میان تحریم ها مشکلاتی بر سر راه تولید ایجاد می کند.

چینی با بیان اینکه آجر برای بافت های مختلف استفاده می شود و در تمام مناطق ایران با هر دمایی کاربرد دارد، تصریح کرد: آجر ایران با توجه به مواد اولیه پاسخگوی همه جای کشور است و عمر آجر بالغ بر ۴ هزار سال هم تخمین زده می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار