مسئول بیماری واگیر مرکز بهداشت اصفهان گفت: ۷۵ هزار دوز واکسن آنفلوانزا در استان اصفهان توزیع شده است گفت: ین واکسن‌ها برای کادر درمان، مادران باردار، گروه‌های پرخطر مانند بیماران مبتلا به سرطان مورد استفاده قرار گرفته است.
کد خبر: ۹۱۲۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹ 26 October 2020

رضا فدایی افزود: نیازمند ۵۰ هزار دوز دیگر از این واکسن برای پوشش جامعه هدف هستیم و درخواست کتبی برای وزارت بهداشت ارسال شده است.
وی با بیان اینکه تا پایان مهر امسال مورد ابتلا به آنفلوانزا در استان اصفهان مشاهده نشده است، گفت: این موضوع به صورت نمونه‌گیری تصادفی و در بین بیماران حاد تنفسی بررسی شده است.
وی با اشاره به اینکه کر بو شدن و کاهش حس چشایی از علائم جدید کرونا در بین مردم اصفهان است گفت: افرادی که چنین علائمی را دارند به مراکز تعیین شده ۱۶ ساعته و بخش‌هایی که در بیمارستان‌های استان اصفهان آماده شده است؛ مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه ارتباطی بین آلودگی هوا و ابتلا به کرونا وجود ندارد گفت:، اما مبتلایان به بیماران ریوی در شرایط آلودگی حال بدتری دارند.
مسئول بیماری واگیر مرکز بهداشت اصفهان افزود: توصیه ما این است که در شرایطی که سکون هوا داریم، سالمندان، مادران باردار، گروه‌های بیماران پرخطر و افراد تحت درمان کرونا خروج غیر ضروری از منزل نداشته باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار