با اجرای پژوهشی نوین درخصوص کامپوزیت‌های تقویت شده با نانوذرات دوبعدی مکسین، مقاله مشترک دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان و پرفسور راجندر سینج وارما منتشر شد.
کد خبر: ۹۱۴۰۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴ 03 November 2020
بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به فرصت‌های ارزشمند پژوهش بر روی این مواد نوظهور به ویژه جنبه‌های مهندسی آن گفت: از آنجا که ابعاد مهندسی این مواد، از جمله خواص مکانیکی، حرارتی و تریبولوژیکی هنوز به طور کامل مورد بررسی و شناخت قرار نگرفته است، این پژوهش به بررسی این خواص در کامپوزیت‌های تقویت شده با مکسین پرداخته است.

مسعود ملکی با بیان این که در این پژوهش نشان داده شده است که نانوذرات مکسین دارای شیمی بسیار غنی، خواص بسیار منحصربه فرد مکانیکی، تریبولوژیکی، الکتریکی، نوری، مغناطیسی و بیولوژیکی هستند، افزود: این مواد نوظهور می‌توانند در ساخت و توسعه مواد پیشرفته با کاربرد‌های چندگانه مورد استفاده قرارگیرند.

ملکی استفاده در باتری‌های نسل جدید، سوپرخازن ها، عایق‌های الکترومغناطیسی، مواد کامپوزیتی با استحکام بالا، کاربرد‌های محیط زیستی و نیز دیگر حوزه‌های مستعد همچون استفاده‌های درمانی در مداوای سرطان را از دیگر زمینه‌های مورد مطالعه و استفاده از نانوذرات مکسین عنوان کرد.

دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: با در نظر گرفتن خواص فلزی-سرامیکی و نیز سطح اصلاح پذیر وآب دوست این نوع مواد، نانوکامپوزیت‌های تقویت شده با مکسین می‌توانند در طیف وسیعی از حوزه‌های کاربردی مانند کامپوزیت‌های زمینه پلیمری، سرامیکی و فلزی مورد استفاده قرارگیرند.

مقاله مشترک مسعود ملکی دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان و پرفسور راجندرسینج وارما از دانشگاه پالاکی جمهوری چک در نشریه معتبر بین المللی Advanced Materials از انتشارات وایلی با ضریب تاثیر ۲۷.۳۹۸ به چاپ رسیده است.
نانوذرات دوبعدی مکسین که در زمینه‌های مختلفی ازجمله انرژی، پزشکی و محیط زیست کاربرد دارند، در سال ۲۰۱۱ کشف شدند و در حدود یک دهه، مطالعات گسترده‌ای در حوزه‌های بنیادین شیمی و فیزیک این مواد نوظهور انجام شد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار