استاندار اصفهان
استاندار اصفهان گفت: یکی از سیاست‌های این نهاد از ابتدای مدیریتم در استانداری توسعه کریدور علم و فناوری بوده که این مهم به منصه ظهور رسیده است.
کد خبر: ۹۲۴۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰ 16 December 2020

عباس رضایی در حاشیه بیستمین جلسه اجرایی و سومین جلسه شورای سیاستگذاری منطقه ویژه علم و فناوری استان افزود: بحث ما این است که با سیاست‌های اتخاذ شده نوآوری و فناوری‌های جدید در ابعاد و بخش‌های مختلف با شرکت‌های پیشران فناوری داشته باشیم.

استاندار اصفهان اضافه کرد: در جلسه امروز ۱۳ شرکت پیشران فناوری که در خصوص گلخانه‌ها فعال بودند احصا شدند همچنین از این تعداد ۱۱ شرکت در اصفهان هستند.

وی گفت: منبعد می‌توانیم اصفهان را قطب تامین فناوری‌های مدرن در گلخانه در کل کشور داشته باشیم.

رضایی خاطرنشان کرد: مقرر شد منطقه ویژه علم و فناوری یک گلخانه به عنوان نمونه که مجموع فناوری‌ها در آن گنجانده شده مشخص کند و بخش خصوصی این دستاوردها را مدنظر قرار دهد، البته این مهم نیازمند ترویج و توسعه است.

وی ادامه داد: باید تمام نهادهای مربوطه مانند فنی و حرفه‌ای، مراکز دانشگاه علمی و کاربردی و هنرستان‌ها دخیل شوند تا در جهت اشاعه این تفکر گام بردارند تا استان اصفهان همچنان پیشتاز علم و فناوری باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، یکی از مشکلت کشور در ۴۰ سال گذشته را نبود ارتباط میان صنعت و دانشگاه دانست و گفت:  از بودجه‌های دانشگاهی حداکثر استفاده در این زمینه صورت نگرفته است.

دبیر منطقه ویژه علم و فناوری استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ماموریت منطقه ویژه علم و فناوری این است که گفتمان اقتصادی استان را که در زمان حاضر مبتنی بر صنایع سنگین و آلاینده و صنایع آب بر است به سمت اقتصاد دانش بنیان سوق دهد.

کوروش خسروی ادامه داد: یا در واقع سهم اقتصاد دانش بنیان از GDP ( تولید ناخالص داخلی)استان را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه اصفهان از نظر آب و هوا به شدت آسیب پذیر است، بیان کرد: برای دور کردن این آسیب منطقه ویژه علم و فناوری اقداماتی در دست اجرا دارد.

دبیر منطقه ویژه علم و فناوری استان اصفهان تصریح کرد: ۶ پروژه فناوری خاص در استان به عنوان فناوری هدفمند مدنظر دارد که در برخی از آن‌ها پیشرفت‌های خوبی را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه تلاش ما در جهت توسعه فناوری است، افزود: یکی از این پروژه‌ها فناوری گلخانه‌های خودپایدار است که این فناوری به ایجاد گلخانه‌هایی که حداقل فشار را به منابع آب و انرژی وارد می‌کند ایجاد می‌شود.

به گفته خسروی فناوری گلخانه‌های خود پایدار را می‌توان به سمتی هدایت کرد که مصرف آب و انرژی را به حداقل میزان برسد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت‌های خوبی که در سازه صاحب تکنولوژی بوده و از گرمایش زمین استفاده می‌کنند تاکنون شناسایی شدند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار