شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ۱۲۱ برای دوازدهمین روز متوالی وضعیت (نارنجی) و ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.
کد خبر: ۹۳۰۳۶۰
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴ 07 January 2021

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز _پنجشنبه هجدهم دی‌ماه_ با میانگین ۱۱۸ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۲۱ همچنان وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

هم اکنون شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۱۳، خیابان استانداری روی عدد ۱۰۰، خیابان پروین روی عدد ۱۶۰، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۲۸، خیابان رودکی روی عدد ۱۰۴، رهنان روی عدد ۸۳، خیابان فرشادی روی عدد ۶۹، میدان فیض روی عدد ۱۰۱، خیابان کاوه روی عدد ۱۲۳ و خیابان میرزا طاهر روی عدد ۹۶ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۶۶، مبارکه با میانگین ۹۸ و شاهین شهر با میانگین ۵۹ در وضعیت قابل قبول "سالم" است؛ وضعیت کیفی هوای شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار