سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بیمارستان‌های استان باید آماده افزایش ظرفیت‌های پذیرش و بستری بیماران مشکوک به کووید ۱۹ در صورت سیر پیش رونده این بیماری در روزهای آینده باشند.
کد خبر: ۹۴۶۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶ 06 March 2021

آرش نجیمی افزود: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته درباره افزایش موارد ابتلا در اصفهان و وضعیت استان هایی مانند خوزستان، تغییراتی درباره بیمارستان های مرجع کرونا در استان و نحوه افزایش ظرفیت آنها در صورت سیر پیش رونده بیماری کووید ۱۹ اعمال شده است.

وی با  بیان اینکه بیمارستان خورشید اصفهان از شانزدهم اسفند با همه ظرفیت خود به عنوان بیمارستان مرجع نسبت به پذیرش و بستری بیماران مشکوک به کرونا اقدام می کند، گفت: با تبدیل شدن وضعیت این مرکز به مرجع کرونا، پذیرش بیماران روانپزشکی نیازمند خدمات بستری به عهده بیمارستان های فارابی و شهید آیت الله مدرس و بیماران بخش مسمومان به عهده بیمارستان الزهرا(س) است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این که بیمارستان عیسی بن مریم(ع) از بیستم اسفند بیمار جدید مشکوک به کرونا پذیرش نمی کند، اضافه کرد: بیمارستان امین باید به گونه ای برنامه ریزی کند که در صورت افزایش تعداد بیماران کرونا از دهم فروردین سال آینده، آمادگی پذیرش و بستری بیماران کووید ۱۹ را با همه ظرفیت خود داشته باشد.

نجیمی ادامه داد: بیمارستان کودکان امام حسین(ع) از شانزدهم اسفند به عنوان بیمارستان مرجع اطفال مشکوک به کرونا نسبت به پذیرش و بستری آنها اقدام می کند.

وی با اشاره به اینکه مادران باردار مشکوک به کرونا و نوزادان آنها باید در بیمارستان الزهرا(س) پذیرش و بستری شوند، خاطرنشان کرد: بیمارستان سیدالشهدا(ع) نیز باید ۲۵ درصد از ظرفیت تخت های فعال خود را به پذیرش و بستری بیماران مبتلا به سرطان مشکوک به کرونا اختصاص دهد.

نجیمی اضافه کرد: بر اساس دستور العمل معاونت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی باید به گونه ای برنامه ریزی کند که از بیستم اسفند جاری آمادگی اختصاص ۱۵۰ تخت بستری از ظرفیت یکی از بیمارستان های شهر اصفهان را برای پذیرش و بستری بیماران مشکوک به کرونا داشته باشند.

وی با بیان اینکه در صورت سیر پیش رونده بیماری، بیمارستان شهید آیت الله صدوقی از بیست و پنجم اسفند باید آمادگی اختصاص ۱۰۰ تخت از ظرفیت تخت های خود را جهت پذیرش این گروه از بیماران داشته باشد، تاکید کرد: برای سایر بیمارستان ها در شهرستان های مختلف استان، شرایط افزایش تخت و ظرفیت بستری در صورت افزایش تعداد مبتلایان، مشخص و به آنها اعلام شده است. 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر اینکه حضور همراه بیمار در بیمارستان های مرجع و بخش های کرونا ممنوع است، گفت: ملاقات عمومی برای همه بیمارستان ها تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

نجیمی درباره سفرهای نوروزی تصریح کرد: این مسافرت ها می تواند نقطه شروعی برای موج جدیدی از شیوع کرونا در کشور باشد.

وی با تاکید بر اینکه اصل اولویت دار برای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ، سلامت و جان مردم است، افزود: موضع این دانشگاه این است که تا جای ممکن مسافر در اصفهان پذیرفته نشود و مسافری از اصفهان به مناطق دیگر نرود.

وی بدون اشاره به موارد شناسایی شده کرونای انگلیسی گفت که اعلام آمار آن در زمان حاضر در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیست.

طاهره چنگیز رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به تازگی در شورای اداری استان که با حضور رییس دفتر رییس جمهوری  برگزار شد تعداد افراد مبتلای به کرونای انگلیسی در این استان را یازده نفر اعلام کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار