رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان گفت: بارش‌های رگباری موقت همراه با رعد و برق و توفان لحظه‌ای توأم با گردوخاک شمال و شرق اصفهان را فرا می‌گیرد.
کد خبر: ۹۴۸۹۲۵
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹ 15 March 2021

فاطمه زهرا سیدان اظهار داشت: نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی به نسبت ناپایدار در سطح استان تا سه روز آینده است، از این رو افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید پدیده غالب بسیاری از مناطق پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: افزایش ابر و وقوع رگبارهای موقت همراه با رعد و برق در نیمه شمالی استان اصفهان از روز چهارشنبه تا پایان هفته دور از انتظار نیست ضمن اینکه وزش باد شدید و گاهی طوفان لحظه‌ای توأم با گرد و خاک مناطق شرقی استان را در روزهای پنجشنبه و جمعه در بر می‌گیرد.

رئیس اداره هواشناسی استان کیفیت هوای کلانشهر اصفهان را در اسفندماه خوب ارزیابی کرد و گفت: افزایش شاخص‌های کیفی هوا به ویژه در ساعات صبح به علت ترددهای روزهای پایانی سال است اما این وضعیت موقتی و در حد ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و کیفیت هوا با افزایش دما و وزش باد در طول روز بهبود می‌یابد.

سیدان با بیان اینکه دمای هوای استان در ۲۴ ساعت آینده بین ۲ تا سه درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۲۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دما صبح فردا به پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد.

وی افزود: زرین‌شهر با دمای ۲۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بوئین و میاندشت با دمای ۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان پیش‌بینی می‌شود

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین