معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: ۸۰ درصد از اصناف اصفهان برای اجرای ممنوعیت فعالیت دو هفته ای همکاری نمی‌کنند.
کد خبر: ۹۵۳۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۵ 07 April 2021

مصطفی رضایی با بیان اینکه همکاران ما در حوزه بهداشت در بحران کرونا بعضاً نادیده گرفته می‌شوند، اظهار داشت: ۱۴ ماه است که همکاران ما در این بحران مشغول فعالیت هستند.

وی در ادامه با اشاره به افزایش شهرنشینی در کشور و به ویژه استان اصفهان ابراز داشت: این امر منجر به افزایش حاشیه نشینی و از بین رفتن عدالت در همه بخش‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سلامت و … شده است.

معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه بی عدالتی در حوزه سلامت در بحران شیوع کرونا مشهودتر بود، اضافه کرد: کرونا در حاشیه شهرها بیشتر خودنمایی کرد و از این رو در صدد کمرنگ کردن این بی عدالتی در استان اصفهان هستیم.

وی با بیان اینکه شعار «ساختن جهانی سالم‌تر و عادلانه تر برای همه» در روز جهانی بهداشت سال ۲۰۲۱ اعلام شده است، ادامه داد: در حال حاضر وارد موج چهارم کرونا در استان اصفهان شده‌ایم و در این زمینه بارها تذکر داده شد و نتیجه عادی انگاری در استان را این روزها شاهد هستیم.

رضایی با بیان اینکه ناهماهنگی‌ها و اختلاف نظر در زمینه بیماری کرونا منجر به ایجاد شرایط فعلی در کشور و استان اصفهان شده است، ادامه داد: شاهد افزایش ۴۲ درصدی مراجعه به ۵۲ مرکز منتخب بهداشتی استان اصفهان و مثبت بودن تست ۵۰ درصد از این بیماران است.
وی با بیان اینکه در یک روز در استان اصفهان ۳۵۰ بیمار مبتلا به کرونا بستری شدند، اضافه کرد: این شرایط را در موج‌های قبلی کرونا نداشتیم و استان در شرایط اضطرار به سر می‌برد.

معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه همچنان صنوف در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی همکاری نمی‌کنند، ابراز داشت: مردم همچنان شرایط را عادی تلقی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه از ۱۰۰ تست که به صورت تصادفی از بیماران مبتلا به کرونا در اصفهان دریافت شد ۹۳ نفر مبتلای قطعی کرونا هستند، گفت: در اصفهان بستری‌های خانوادگی داریم و مردم باید در زمینه شیوع کرونا بازنگری داشته باشند و با همکاری دو هفته‌ای بتوان موج چهارم را پشت سر گذاشت.

رضایی با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا در استان اصفهان از سال گذشته آغاز شده و بر اساس اولویت بندی انجام شده در حال انجام است، گفت: درصدد واکسیناسیون کامل همه جمعیت استان در صورت تأمین واکسن هستیم.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از مشاغلی که باید در وضعیت قرمز و نارنجی کرونا تعطیل باشند در حال حاضر فعال هستند، ادامه داد: در این زمینه سازمان صمت باید مداخله جدی داشته باشد اما همکاران ما در مرکز بهداشت نیز دست روی دست نگذاشته و برخوردهای لازم را دارند اما کافی نیست.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار