مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: بدون آزمون کتبی برای پایه‌های نهم و دوازدهم امکان سنجش برای هدایت تحصیلی پایه‌های نهم و ورود به دانشگاه برای پایه دوازدهم وجود ندارد.
کد خبر: ۹۶۱۴۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۷ 03 May 2021

محمد اعتدادی درباره تجمع دانش‌آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم و درخواست برگزاری امتحانات به صورت غیر‌حضوری اظهار داشت: برگزاری امتحانات پایه دوازدهم کشوری و تابع دستور وزارتخانه است.

وی افزود: باتوجه به اهمیت پایه دوازدهم که امتحانات آن سنجشی برای ورود به دانشگاه است، امتحانات با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مانند سال گذشته به صورت حضوری برگزار می‌شود.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به امکان ضایع شدن حقوق دانش‌آموزان در امتحانات به صورت مجازی بیان کرد: امتحانات مجازی نمی‌تواند ملاک و معیار سنجش دانش آموزان برای ورود به دانشگاه باشد؛ چراکه ممکن است شرایط برای دانش آموزان مختلف متفاوت شود و حق بعضی از دانش آموزان ضایع شود.

وی با بیان اینکه امتحانات پایه نهم به صورت هماهنگ و استانی برگزار می‌شود، تصریح کرد: امتحانات پایه نهم نیز باید به صورت کتبی و با رعایت دستورالعم‌های بهداشتی و رعایت فاصله برگزار شود؛ چرا که در این پایه نیز هدایت تحصیلی دانش‌آموزان مشخص می‌شود.

اعتدادی گفت: امتحانات کتبی در پایه نهم می‌تواند معیاری برای دبیران و معلمان باشد تا دانش‌آموزان را به شاخه‌ها و رشته‌های مورد علاقه آن‌ها که استعداد و توانایی بیشتری در آن دارند، هدایت کنند؛ در صورتی که برگزاری امتحانات به صورت مجازی نمی‌تواند شاخصی برای ادامه تحصیل دانش آموزان باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار