مدیرکل امنیتی، انتظامی استانداری اصفهان گفت: سفر زائران مراسم اربعین امسال از این استان ۲۶ شهریور ماه و به شکل هوایی انجام می‌شود.
کد خبر: ۹۹۲۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۰ 08 September 2021

سید مجتبی ایزدی از آخرین تصمیمات  ستاد اربعین استان اصفهان خبر داد و اظهار داشت: این ستاد قبل از ماه محرم تشکیل شد اما به دلیل شرایط سیاسی حاکم بر کشور عراق و نیز ویروس کرونا دستور العمل و شیوه نامه ای تنظیم نشده بود.

وی افزود: انتقال زائران از طریق مرز هوایی به فرودگاه بین المللی نجف و بغداد انجام می‌شود و مسیرهای دریایی و زمینی از محورهای خوزستان ،ایلام و کرمانشاه مسدود و سفر از مرزهای های زمینی به طور کلی ممنوع است.

مدیرکل امنیتی، انتظامی استانداری اصفهان سهیمه اصفهان را  حداقل ۹۵۰ و حداکثر یک هزار و ۲۰۰ نفر در قالب موکب داران،خدمات وزائران عنوان کرد و گفت:پرواز سفرهای عتبات عالیات از جمعه ۲۶ شهریور تا پنجشنبه هشتم مهر انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین ممنوعیت ورود زائران خارجی به صورت ترانزیت به دلایل شرایط منطقه ای وکنترل کرونا اعلام شده است و در سالجاری زائراین خارجی به کشور نخواهیم داشت.

ایزدی گفت: صدور ویزا در فرودگاه‌ها لغو شده و نیز توصیه شده است از ورود افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند ممانعت شود.

وی تاکید کرد: افرادی که  به هر جهت مسوولیتی اعم از موکب داری یا خدماتی در کشور عراق دارند باید ۲ دز واکسن را تا ۱۹ شهریور دریافت کرده و نتیجه پی سی آر را از ۷۲ ساعت قبل سفر و  کارت واکسیناسیون زیر نظر بهداشت و علوم پزشکی را  به همراه داشته باشند.

وی اضافه کرد: کمیته ۱۸ گانه ستاد اربعین در استان اصفهان تشکیل شده است که کمیته حمل ونقل و سوخت، بهداشت ودرمان، مشارکت مردمی و فرهنگی و آموزشی نسبت به سایر کمیته ها فعال‌تر است و هماهنگی و همکاری بین بخشی برای خدمت به مردم را بر عهده دارد.

ایزدی گفت: ما تاکید داریم  مردم از رفتن به شکل فردی و یا گروهی به مرزها خود داری کنند زیرا تعدادی گروه از اصفهان اعزام و دچار مشکل شده اند.

وی یکی از مشکلات سفر اربعین امسال را  در برگشت زائران دارای علائم بیماری کرونا عنوان کرد و گفت: با توجه به هزینه سفر هوایی زائران از طریق مرز هوایی ایران به عراق سفر،بازگشت آنها به ایران از طریق مرز زمینی مرز مهران و شلمچه است که به نظر می‌رسد؛ تست پی سی ار این افراد  ضروری است.

وی در پایان درخواست کرد موکب داران نذر خود به اربعین حسینی را به صورت تجمع نذورات و تشویق به ارائه کمک مومنانه به افراد نیازمند ادا کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار