مدیر آبفای فریدونشهر گفت: میزان آبدهی چشمه لنگان با 98 درصد کاهش نسبت به اردیبهشت ماه امسال از 5000 به 80 لیتر در ثانیه رسیده است.
کد خبر: ۹۹۵۰۴۵
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۳ 20 September 2021

محمدرضا یبلویی با بیان این که در شرایط عادی، میزان آبدهی چشمه لنگان به بیش از ۷۰۰۰ لیتر در ثانیه می رسد، گفت: وقوع خشکسالی های مستمر در دهه اخیر موجب کاهش شدید سطح سفره های زیرزمینی و خشک شدن بسیاری از منابع آب محلی در فریدونشهر و روستاهای این منطقه شده است.
مدیر آبفای فریدونشهر عنوان کرد: چشمه لنگان تنها منبع تامین کننده آب شرب در فریدونشهر و روستاهای این منطقه به شمار  می رود که با کاهش آبدهی آن، تامین آب پایدار روستاهای بادجان، سیبک، سدآب، میدانک اول و دوم، دره سیب و مجتمع روستایی قلعه سرخ با چالش مواجه می شود.
وی افزود: در سه سال اخیر تعداد ۵ حلقه چاه نیز در فریدونشهر حفر شد که به دلیل فقر شدید سفره های زیرزمینی، این چاه ها آبدهی لازم را نداشت و همگی خشک شدند.
مدیر آبفای فریدونشهر با بیان این که تاکنون بیش از ۶ هزار انشعاب آب به مشترکین شهری و ۲ هزار انشعاب به روستائیان در منطقه فریدونشهر واگذار شده است، تصریح کرد: مردم این شهرستان می توانند با مصرف بهینه آب، نقش مهمی در مدیریت منابع آبی و تامین آب شرب پایدار ایفا کنند.
گفتنی است چشمه لنگان در روستای سیبک واقع در ۱۷ کیلومتری جنوب‌غربی فریدونشهر قرار دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار