کمبود آب آشامیدنی شهر‌های گلپایگان و گوگد و گلشهر و روستا‌ها از محل چاه‌های شهر جبران می‌شود.
کد خبر: ۹۹۵۶۲۷
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۱ 21 September 2021

مدیر آب و فاضلاب شهرستان گلپایگان با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی سهم آب آشامیدنی این شهرستان گفت: سد کوچری با ۲۰۶ میلیون متر مکعب آب اکنون حجم ذخیره آن به ۹۸ میلیون متر مکعب رسیده و ۵۳ درصد خالی است.
ناصر دهقانی با بیان اینکه در شهرستان گلپایگان ۳۶ هزار و ۳۷۳ مشترک در بخش شهری و روستایی داریم افزود: سرانه مصرف آب هر شهروند ۲۸۰ لیتر در ثانیه در ۲۴ ساعت و سرانه مصرف خانگی در این شهرستان ۲۰۰ لیتر در ثانیه است.
وی سهم آب شهرستان گلپایگان ۳۳۰ لیتر در ثانیه بیان کرد و گفت: آب تحویلی ۲۷۰ لیتر در ثانیه است یعنی ۶۰ لیتر سهم آب گلپایگان را تحویل نمی‌دهند.
دهقانی افزود: طبق برنامه شرکت مدیریت منابع آب ایران از ابتدای شهریور ماه امسال ۲۰ درصد آب تحویلی به گلپایگان کمتر شده و جبران کمبود آب آشامیدنی شهر‌های گلپایگان و گوگد و گلشهر و دیگر روستا‌ها از محل چاه‌های شهر اجرا می‌شود.
مدیر آب و فاضلاب شهرستان گلپایگان با بیان اینکه در شهر گلپایگان و گلشهر و گوگد ۱۳ حلقه چاه وجود دارد گفت: دو حلقه چاه شهر گلشهر منابع تأمین کننده آب روستا‌های غرقن، هرستانه و حاجیله و مرغ چاه و چشمه در حال خشک شدن است و در چهار ماه گذشته ۷۵۶ هزار لیتر آب با تانکر به این روستا‌ها آبرسانی شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار