استاندار اصفهان گفت: در طرح ملی انتقال آب از خلیج ‌فارس به فلات مرکزی و شرق کشور ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب به این استان تخصیص پیدا خواهد کرد که تنها به صنایع داده می‌شود.
کد خبر: ۹۹۷۷۷۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۷ 30 September 2021

عباس رضایی روز پنجشنبه در دهمین جلسه کارگروه زیربنایی سالجاری در استانداری اصفهان با بیان اینکه کم‌آبی اصلی‌ترین و حادترین مساله استان است ادامه داد: بیشترین تلاش ما در استان صرف موضوع آب می‌شود و امیدواریم مسوولان بعدی استان نیز به همین میزان دغدغه تأمین آب را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه سهم آب انتقالی از خلیج فارس در آینده مُختص صنایع استان اصفهان است و هیچ ارتباطی به آب آشامیدنی،  کشاورزی و حق‌آبه‌های استان ندارد اضافه کرد: واحدهای بزرگ صنعتی استان از جمله ذوب‌آهن، فولاد مبارکه، پالایشگاه و همچنین اتاق بازرگانی، استانداری و شهرداری اصفهان در اجرای این طرح مشارکت دارند.

رضایی با اشاره به ضرورت حل مشکلات مردم، تصریح کرد: نگاه مدیران باید جامع، بدور از قشری‌نگری و بخشی نگری و با هدف رفع مشکلات مردم و استان باشد.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه بعضی از مسوولان سازمان‌ها تنها دستورالعمل‌های خشک و قانونی خود را می‌بینند ادامه داد: قانون برای گره‌گشایی از کار مردم است نه اینکه با استفاده از مواد قانونی، آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها در کار مردم مانع ایجاد شود و لذا مدیران و کارشناسان باید با دید باز از لابلای مواد قانونی در جهت حل و رفع مشکلات مردم ‌استفاده کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در این نشست گفت:در مجموع ۴۶۳ مصوبه به این نشست رسیده بود که از این تعداد ۱۹۴ طرح مورد موافقت و ۲۶۷  مورد مخالفت داشت و چند مصوبه هم به‌صورت موردی در این جلسه ارائه شد.

علیرضا قاری قرآن افزود: ۲۶۷ مورد مخالفت‌ها بیشتر مربوط به اتاق‌های کارگری و مواردی مصوب شده در بخش کارگروه کشاورزی بود که بیش از ۲۵۸ مورد به اتاق‌های کارگری اختصاص داشت.  

وی ادامه داد: مصوبات جلسه امروز به شورای برنامه ریزی استان ارائه خواهد شد و در این شورا مطرح و مصوبه نهایی را دریافت خواهد کرد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار