هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت شد

به گزارش تابناک : بابک صادقیان اظهار داشت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۶۵ در وضعیت سالم ثبت شد و غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته افزایش نیافته است.

وی با بیان اینکه شاخص کیفی آلایندگی در تمامی ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهر اصفهان در وضعیت سالم ثبت شده است، افزود: هوای اصفهان در خیابان پروین با میانگین شاخص کیفی ۶۲، احمدآباد ۸۷، بزرگراه خرازی ۵۷، خیابان دانشگاه ۷۶، استانداری ۵۱، چهارباغ خواجو ۶۷، بزرگراه خرازی ۵۷ و رودکی ۵۵ در وضعیت سالم ثبت شده است.

کیفیت هوا در شهرستان‌های استان سالم است

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه کیفیت هوا در شهرستان‌های استان اصفهان نیز در وضعیت سالم گزارش شده است، اضافه کرد: در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز کیفیت هوا در مبارکه با میانگین شاخص کیفی ۶۲، کاشان ۶۷، و سجزی ۷۲ در وضعیت سالم است و در خمینی شهر و شاهین شهر و نجف آباد نیز در وضعیت زرد گزارش می‌شود.

گفتنی است شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم است.