برگزاری جلسه کارگروه فرهنگی اتباع خارجی استان اصفهان

به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان،کارگروه فرهنگی اتباع خارجی استان اصفهان با دستور کار ارزیابی اعزام اتباع خارجی مقیم استان به راهپیمایی اربعین حسینی، در روز شنبه مورخ ۹۷/۱۱/۲۷ با حضور نمایندگان دستگاههای ذیربط در محل سالن جلسات اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان تشکیل گردید.

سلیمانی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از مدافعان حریم امنیت در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان و گرامی داشت یاد و خاطره آن ها، گزارشی از روند ثبت نام و اعزام زائرین اتباع خارجی استان در ایام اربعین حسینی سال جاری ارائه و اعلام داشت با همکاری تمامی دستگاههای عضو کارگروه، دفاتر خدمات و همچنین ستاد مردمی اربعین حسینی ویژه اتباع خارجی استان، امسال حدود۷۰۰۰ نفر از اتباع افغانستانی و ۲۲۰ نفر از اتباع عراقی مقیم استان به مراسم پیاده روی اربعین حسینی اعزام شدند.

وی همچنین بیان داشت استقرار موکب اتباع خارجی مقیم استان در مرز شلمچه و ارائه خدمات مختلف به زائرین، تهیه بلیط اینترنتی، تخفیف ۲۰ درصد هزینه حمل تا مرز و خدمات مختلف دیگر، از جمله اقدامات دیگر استان بوده است.

در ادامه هر یک از اعضای جلسه ضمن ارائه گزارش حوزه ماموریت خود در فرآیند ثبت نام و اعزام، پیشنهادات خود را برای بهبود روند انجام کار در سال های آتی به جلسه ارائه نمودند.

در پایان سلیمانی ابلاغ زود هنگام شیوه نامه ثبت نام و اعزام، بررسی صدور دفترچه و اخذ ویزا در استان، تسریع در فرآیند ثبت نام، تثبیت موقعیت موکب و آموزش امداد گری به خادمین موکب را از جمله درخواست های کارگروه اعلام داشت که مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.