آماده‌باش 150 تیم امدادی و خدماتی اصفهان در تعطیلات پایانی ماه صفر

۱۵۰ تیم امدادی و خدماتی اصفهان در تعطیلات پایانی ماه صفر در حال آماده باش هستند.
کد خبر: ۱۱۲۶۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷ 14 September 2023

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با تعطیلی پایان هفته برای پیشگیری از رخداد حوادث و اجرای طرح‌های ایمنی در هیئت مذهبی، مساجد، بقاع متبرکه و امامزاده‌ها، حسینه‌های استان و محور‌های مواصلاتی مشهدالرضا در ایام آخر ماه صفر، حدود تیم ۱۵۰ امدادی و خدماتی در آمادگی کامل قرار دارند.
منصور شیشه‌فروش با تاکید بر استقرار نیرو‌های امدادی و خدماتی تا اتمام مراسم مذهبی در میدان‌های اصلی و مسیر‌های پرتردد شهر‌های استان اصفهان، افزود: این تیم‌ها شامل عوامل آتش‌نشانی، نیرو‌های فنی شرکت‌های آب، گاز و برق، مرکز بهداشت، پلیس راه و راهور، جمعیت هلال احمر، پایگاه‌های اورژانس در مناطق مختلف شهر‌ها و میسر جاده‌ها با آموزش‌های لازم مستقر هستند.
وی گفت: رعایت کامل کنترل و اصول ایمنی نحوه اتصال برق به ویژه اتصالات برق اضطراری، پیش‌بینی ورود و خروج سریع و آسان به ویژه خردسالان و بانوان در مواقع اضطراری از مراسم مذهبی، پیشگیری از آلودگی هوا در محل مراسم عزاداری با حضور جمعیت کثیر مردم، پیش‌بینی نصب کپسول آتش‌نشانی مناسب و تجهیزات اطفای حریق در محل عزاداری، رعایت سه متری حریم شبکه‌های برق در محل از جمله دستورالعمل ابلاغ شده به هئیت‌های مذهبی است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به فعالیت ۲۲۰ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در مناطق مختلف استان، افزود: این پایگاه‌ها با استقرار در جاده‌ها برای تأمین آب‌رسانی و اتصالات برق پایدار موکب‌های مذهبی، کنترل ترافیک برای پیشگیری از رخداد حوادث آماده هرگونه خدمات‌رسانی هستند.
شیشه‌فروش ادامه داد: تلفن‌های سه شماره‌ای ۱۹۴ شرکت گاز، ۱۲۱ برق، ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و ۱۱۵ فوریت‌های پزشکی در مدت تعطیلات پایانی ماه صفر، برای ارائه مشورت برای هیئت‌های مذهبی و مردم در آمادگی کامل هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار