مصرف مازوت در نیروگاه شهید منتظری قطع شد

فرماندار شاهین شهر گفت: مصرف مازوت در نیروگاه شهید محمد منتظری به صورت کامل قطع شد.
کد خبر: ۱۰۳۴۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶ 14 March 2022

سید محمد کاظمی طبا با اشاره به اینکه شرایط جوی در سال جاری و کاهش دما منجر به افزایش مصرف گاز در بخش خانگی شد، اظهار داشت: از این رو به منظور تأمین گاز مورد نیاز در بخش خانگی در همه شهرها و روستاهای کشور دستور کاهش مصرف گاز در نیروگاه‌ها و تأمین سوخت مازوت برای این بخش توسط مراجع بالادستی فرا استانی صادر کرد.

وی افزود: بر این اساس در نیروگاه شهید محمد منتظری نیز مصرف مازوت در دستور کار قرار گرفت و بر اساس اعلام مسئولان نیروگاه قرار شد به مدت یک ماه مازوت مصرف شود.

فرماندار شاهین شهر با بیان اینکه مصرف مازوت در نیروگاه شهید محمد منتظری از ۳۰ دی ماه آغاز و قرار بود تا ۳۰ بهمن ماه قطع شود و پس از آن به دلیل ادامه سرمای هوا به مدت ۳۰ روز دیگر تمدید شد، گفت: به دلیل عدم تأمین گاز مورد نیاز تنها کاهش مصرف مازوت در تاریخ معین شده اتفاق افتاد و از این رو از مردم عذرخواهی می‌کنیم.

وی تاکید کرد: در این شرایط همه مسئولان استان بویژه استاندار و نمایندگان شهرستان شاهین شهر و شهرستان اصفهان برای قطع مصرف مازوت و تأمین گاز در نیروگاه با توجه به وضعیت کیفی هوا پیگیری‌های لازم را انجام دادند و در نهایت امروز با حضور دادستان شهرستان شاهین شهر مصرف مازوت در نیروگاه شهید محمد منتظری قطع و مشعل‌های مازوت پلمپ و گاز مورد نیاز برای این صنعت تأمین شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار