مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: حدود سه هزار نفر در استان در سال جاری به بیماری سالک مبتلا شدند که نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافت.
کد خبر: ۱۰۳۵۰۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۴ 19 March 2022

منصور شیشه فروش افزود: حدود ۹۰ کانون سالک خیز در سراسر استان شناسایی شده که مناطق شرقی و شمالی استان را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته همواره برنامه هایی برای پیشگیری و مقابله با سالک در استان اصفهان اجرا شده است، اظهار داشت: اجرای برنامه راهبردی پیشگیری، کنترل و مراقبت بیماری سالک نیز از اسفند امسال در استان آغاز شد و تا شهریور سال آینده ادامه دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری، هدف از اجرای این برنامه را تقویت ارائه خدمات تشخیص و درمان سالک و قطع زنجیره انتقال آن در سطح استان دانست و اضافه کرد: برنامه مذکور در بخش مرکزی شهرستان اصفهان، جرقویه، جلگه، بن رود، کوهپایه، اردستان، برخوار، شاهین شهر و میمه، نطنز، کاشان و آران و بیدگل اجرا می شود.

شیشه فروش با تاکید بر اینکه وظیفه هر یک از دستگاه های اجرایی مرتبط با این برنامه مشخص شده است، خاطرنشان کرد: محوریت برنامه کنترل سالک با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است و سایر دستگاه های اجرایی موظف به همکاری با آن هستند.

وی با اشاره به اینکه امسال مدیریت بحران استانداری اصفهان حدود ۱۰ میلیارد تومان برای مقابله با سالک اختصاص داد، گفت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان باید پیگیر جذب اعتبارات ملی مناسب برای این موضوع باشد و از وزارت بهداشت درخواست داریم که اعتبار مناسبی برای آن تخصیص دهد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار