در جریان سفر استاندار اصفهان به شهرستان نایین، نخستین شهرک تخصصی فرآوری مواد معدنی کشور در این شهرستان کلنگ‌زنی شد.
کد خبر: ۱۱۶۷۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۵ 15 May 2024

به گزارش تابناک اصفهان، سیدرضا مرتضوی در جریان این آیین کلنگ‌زنی گفت: در راستای ایجاد زنجیره ارزش و خلق ثروت از وجود عناصر مختلف و متعدد معدنی موجود در پهنه شهرستان نایین، پروژه احداث شهرک صنعتی فرآوری مواد معدنی در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار در کیلومتر ۱۷ محور نایین به انارک، کلنگ‌زنی شد.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های مختلف و متعدد معدنی در منطقه مرکزی کشور وجود دارد و به تعبیری این مناطق جدول مندلیف کشور ما هستند.

استاندار اصفهان عنوان کرد: بسیاری از عناصر و مواد معدنی که در حوزه‌های مختلف نیاز است را در این منطقه شاهد هستیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، مرتضوی یکی از اشتباهات ادوار گذشته را مسئله خام فروشی و فرآوری نکردن واحد‌های مختلف معدنی در اقصی نقاط کشور دانست و اظهار کرد: از گذشته‌ها این ایده وجود داشت که شهرکی برای فرآوری عناصر معدنی در جوار قطب‌های معدنی کشور ایجاد شود و این امکان به نحو دیگری برای رسیدن به محصولات با ارزش افزوده بالا و امتداد زنجیره ارزش فراهم شود.

وی گفت: با مطالعاتی که در مجموعه صمت استان و شرکت شهرک‌های صنعتی انجام شد این زمینه فراهم شد تا در شهرستان نایین شاهد استقرار این شهرک مؤثر در حوزه مواد معدنی باشیم.

استاندار اصفهان افزود: در این راستا جلسات و نشست‌های کارشناسی متعددی برگزار شده است و امروز پس از طی کردن مراحل متعدد به نقطه آغاز حرکت اجرایی این شهرک رسیدیم.

مرتضوی ادامه داد: تهیه زیرساخت و شرایط مناسب در این منطقه ضروری است تا شاهد حضور فعال سرمایه‌گذاران در این مجموعه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: قطعاً توجه به مناطق مرکزی کشور و حوزه‌های معدنی از راهبرد‌های اصلی دولت است و ما نیز به دلیل حضور مردم سخت‌کوش و دارا بودن استعداد ظرفیت‌های معدنی با مطالعاتی که انجام شده است درصدد حمایت از این‌گونه پروژه‌ها هستیم.

استاندار اصفهان در پایان اضافه کرد: مجموعه مدیریت استان پای کار راه‌اندازی این مجموعه بزرگ و فاخر ایستاده است و این مجموعه را به مردم شریف استان و ایران اسلامی تقدیم می‌کنیم.

برچسب ها: اصفهان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار