معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه در ۱۴ سال گذشته مدیریت شهری در صدد اجرای پروژه تعریض بزرگراه شهید خرازی بود که به دلیل برخی عدم هماهنگی‌ها محقق نشد، گفت: این پروژه تا ۲۵ درصد در کاهش ترافیک موثر است، اتصال شرق به غرب شهر اصفهان از دیگر ثمرات احداث این پروژه است.
کد خبر: ۱۱۶۷۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۵ 15 May 2024

به گزارش تابناک اصفهان، ابوالفضل قربانی، امروز (چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت) در آئین بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح اتصال خیابان صاحب روضات به بهستان در قالب سی‌وسومین ویژه‌برنامه «به احترام مردم اصفهان»، اظهار کرد: یکی از نقاط پر ترافیک اصفهان محدوده بزرگراه شهید خرازی و محدوده پل صاحب روضات است، که علت اصلی وجود این ترافیک این است که حلقه دوم و سوم در این نقطه روی هم منطبق شده و ترافیک را سنگین می‌کند به شکلی که گاهی اوقات قفل می‌شود.

وی با بیان اینکه در دوره‌های گذشته مدیریت شهری باز شدن گره ترافیکی این نقطه در دستور کار بوده، اما اجرای آن سخت محسوب می‌شده، افزود: ارتباط شمالی- جنوبی شهر وضعیت خوبی دارد، اما قسمت شرقی- غربی از سال‌های گذشته مشکل‌ساز بوده است.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح اتصال خیابان صاحب روضات به بهستان اغلب در زودتر از موعد و در شب انجام شد و قطعا فعالیت در شب پر هزینه و بسیار پرخطر است، تلاش زیادی انجام شد تا یکی از گره‌های ترافیکی شهر اصفهان باز شود.

گشودن گره ترافیکی بزرگراه شهید خرازی و تسهیل ارتباط شرقی غربی اصفهان

حسین حق‌شناس، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان نیز در این مراسم، اظهار کرد: این پروژه در ۱۴ سال در دوره‌های مختلف مدیریت شهری مطرح بوده، اما به دلایل مختلف تا کنون به سرانجام نرسیده بود، و قطعا این پروژه یکی از افتخارات این دوره شهرداری محسوب می‌شود. چرا که تعریض بزرگراه شهید خرازی و اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح اتصال خیابان صاحب روضات به بهستان حدود ۲۵ درصد در کاهش ترافیک در محدوده حوزه نفوذ از لحاظ شاخص زمان سفر و سرعت میانگین شبکه مؤثر است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۵ درصد از هدف محقق شده و بقیه در ادامه پروژه که تعریض در سمت جنوب به شمال، قسمت شرق بزرگراه است، محقق می‌شود، افزود: پس از تکمیل ایستگاه مترو و اضافه شدن قسمت صاحب روضات به این پل تا دو ماه آینده، کاهش ۲۵ درصد ترافیک انجام می‌شود. اتفاق نظر مدیریت شهری، همراهی شهروندان و پلیس راهور نقش بسیار مهمی در تحقق این تجربه موفق شهری داشت.

اتصال خیابان‌های بهستان و کاشانی از طریق احداث تقاطع غیرهمسطح صاحب‌روضات پس از ۱۷ سال وقفه

امیرعباس رحمتی، مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان نیز در این آیین، اظهار کرد: از جسارت مدیریت ارشد شهری اصفهان تشکر می‌کنم که پروژه‌ای که حدود ۱۷ سال در برنامه مدیریت شهری قرار داشت را اجرایی کردند، توانستیم با اجرای عملیات شبانه‌روزی بدون اینکه لحظه‌ای ترافیک را متوقف کنیم، پروژه تقاطع غیرهمسطح اتصال خیابان صاحب روضات به بهستان را بهره‌برداری کنیم.

وی با بیان اینکه این عملیات یک عملیات ساده تعریض نبود، بلکه از طریق شمع‌های زیرسطحی توانستیم ابتدا دیوار‌ها را مهار و پس از آن عملیات اصلاح سیستم دفع آب‌های سطحی در این محدوده انجام شد، افزود: پس از عملیات تعریض، عملیاتی که آغاز شده و در حال اجرا است، احداث نیوجرسی‌های میانی است.

برچسب ها: اصفهان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار