رئیس کل دادگستری اصفهان از کشف هزاران لیتر سوخت از یک باند قاچاق گسترده در اصفهان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۸۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۱ 28 May 2024

به گزارش تابناک اصفهان، حجت‌الاسلام‌اسدالله جعفری امروز (هشتم خرداد ماه) اظهار کرد: در پی انجام تحقیقات تخصصی توسط ضابطان دادگستری، یک شبکه سازمان‌یافته قاچاق سوخت، شناسایی و با تشکیل پرونده و صدور دستورات لازم قضایی اعضای آن دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در مراحل اولیه تحقیقات مشخص شد افرادی با تشکیل یک باند و به‌کارگیری تعدادی از عوامل مرتبط با چند پالایشگاه مادر در استان‌های جنوبی و مرکزی کشور مقادیر قابل توجهی از فرآورده‌های نفتی بویژه نفت گاز را از داخل کشور جمع‌آوری و با استفاده از تانکر‌های حمل سوخت به استان‌های جنوبی و شرقی رسانده و از طریق مرز دریایی و خشکی، این فرآورده‌ها را با قیمت بسیار بالا قاچاق می‌کردند.

رئیس کل دادگستری اصفهان خاطرنشان کرد: با اشراف و رصد کامل اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در نیروی انتظامی استان اعضای اصلی این باند و شگرد‌های آنان، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات مشترک دستگیر شدند.

وی گفت: در جریان رسیدگی به این پرونده، هزاران لیتر سوخت در محل‌های دپوی این باند و تانکر‌های محلی سوخت، کشف و همچنین ۶۰ محل دپوی سوخت، حدود ۱۰ تانکر و خودروی سبک و سنگین حمل سوخت قاچاق، شمش طلا، مزرعه کشت خشخاش و ده‌ها دستگاه خودروی لوکس، مشروبات الکلی و مواد مخدر کشف و ضبط شد.

رئیس دستگاه قضایی اصفهان یادآور شد: تاکنون ۴۵ نفر از اعضای این باند شناسایی و دستگیر شده و در همان مراحل اول تحقیقات به جرایم خود اعتراف کرده اند.

وی تصریح کرد: اعضای این باند با اقدامات مجرمانه و گسترده‌ای که انجام داده‌اند صد‌ها میلیارد ریال سود حاصل از قاچاق را تصاحب کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی با همکاری نیروی انتظامی استان بدون هیچ ملاحظه‌ای مبارزه همه جانبه با فساد و قاچاق را در دستور کار داشته و این پرونده را نیز با سرعت و دقت کامل در شعبه ویژه رسیدگی و وفق قانون با صدور حکم قاطع با عوامل و مجرمان آن برخورد خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل اصفهان، حجت الاسلام جعفری افزود: پرونده مربوطه مفتوح و تحقیقات تا شناسایی کامل تمامی عوامل دخیل در پرونده ادامه دارد.

برچسب ها: اصفهان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار