اثرات انرژی هسته‌ای باید در زندگی مردم دیده شود

محمد اسلامی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح مجتمع پرتو فرایند اصفهان افزود: رویکرد اصلی این است که اثرات انرژی اتمی در زندگی مردم دیده شود. این موضوع در سال‌های اخیر با جدیت و بنا به تأکید رئیس‌جمهور شهید به‌خوبی پیش رفت. هدف ما افزایش بهره‌وری و سلامت جامعه با استفاده از انرژی هسته‌ای است.
کد خبر: ۱۱۶۹۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۳ 30 May 2024

به گزارش تابناک اصفهان، رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه تجاری‌سازی با مشارکت به خصوصی در انرژی هسته‌ای جزو اولویت‌های کشور است، به نقش پرتودهی اشاره و تصریح کرد: راه‌اندازی مراکز و مجموعه‌هایی مانند پرتودهی در سند برنامه جامع سازمان پیش‌بینی‌شده است. پرتودهی باعث جلوگیری از آفت‌پذیری محصولات کشاورزی می‌شود. این روش علاوه بر ارتقای سطح سلامت و امنیت غذایی در جامعه، به معیشت خانواده و اقتصاد ملی از طریق جلوگیری از انتقال آفت‌ها و سموم به محصولات و ضایع نشدن آن، کمک خواهد کرد و نقش به سزایی خواهد داشت.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه بهره‌برداری از مرکز پرتودهی آغاز یک فرایند از اجرای برنامه تحولی سازمان انرژی اتمی است، ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال هفت مرکز دیگر پرتودهی محصولات کشاورزی در کشور افتتاح گردد.

اسلامی با اشاره به بحران آب در کشورگفت: طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی حدود ۳۰ درصد محصولات کشاورزی تبدیل به ضایعات می‌شود. با توجه به حدود ۱۳۵ میلیون تن محصول تولید شده کشاورزی، این میزان ضایعات، یک ضربه بزرگ به ظرفیت تولید مواد غذایی و اقتصاد ملی است؛ در حالی‌که با پرتودهی می‌توان از ضایعات محصولات کشاورزی جلوگیری کرد.

به گزارش ایسنا، مجتمع پرتو فرایند اصفهان با هدف آفت‌زدایی و افزایش انبارمانی محصولات کشاورزی روز پنجشنبه با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و استاندار اصفهان در زمینی به مساحت حدود پنج هزار مترمربع در شهرک صنعتی اشترجان واقع در شهرستان فلاورجان اصفهان افتتاح شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار