رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نائین گفت: بیش از ۶۰۰ شیء دارای ارزش تاریخی از دوره‌های تاریخی و اسلامی در شهرستان نائین کشف و شناسایی شد.
کد خبر: ۱۱۶۹۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۳ 31 May 2024

به گزارش تابناک اصفهان، محمود مدنیان، در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: اخبار و اطلاعاتی مبنی بر نگهداری غیر مجاز تعداد زیادی آثار و اشیاء تاریخی در نائین و اطراف این شهرستان به یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نائین واصل شد.

وی ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با مقام قضایی و همکاری نهاد‌های انتظامی و امنیتی شهرستان، متهم مربوطه طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

مدنیان افزود: بر اساس مواد ۵۶۱ و ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی، هرگونه حفاری به قصد کشف اشیاء تاریخی، نگهداری و خرید و فروش غیر مجاز اشیاء تاریخی جرم محسوب گشته و متهم علاوه بر حبس از ۶ ماه تا ۳ سال به پرداخت دو برابری جریمه مطابق ارزش ریالی برآورد شده اشیاء محکوم می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان نائین با اشاره به اشیاء فلزی و سفالی کشف شده از دوره‌های تاریخی و اسلامی گفت: تقریبا از انواع مختلف اشیاء تاریخی در این کشف می‌توان نمونه‌ای را مشاهده کرد که از حدود ۵۰۰ سکه، ظروف فلزی و سفالی و سنگی، سکه‌های فلزی، چاقوی فلزی، مجسمه سنگی و اشیاء زینتی را نام برد.

برچسب ها: اصفهان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار