نماینده ادوار مجلس با دفاع از پروژه های انتقال آب به استان اصفهان گفت: وقتی جریان آب قطع می‌شود، بیشترین تخریب این اتفاق به محیط زیست وارد می‌شود.
کد خبر: ۹۵۶۳۸۸
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۴ 15 April 2021

حمیدرضا فولادگر بااشاره به اقدام زهرا شیخی، نماینده اصفهان برای بازدید رئیس دو فراکسیون مجلس از منطقه شرق اصفهان اظهار داشت: در بحث آب جا دارد از ابتکار خوب خانم شیخی تشکر کنیم که رئیس فراکسیون محیط زیست و زنان مجلس را به منطقه شرق اصفهان دعوت کرده و باحضور مسئولان استانی از منطقه ورزنه بازدید داشتند. از نظر من این نوع اقدامات می‌تواند مسئولان و نمایندگان مجلس را با واقعیت‌های بی‌آبی در اصفهان و مشکلاتی که مردم اصفهان به ویژه مردم شرق به‌واسطه مشکل بی‌آبی پیدا کرده‌اند، از نزدیک آشنا کند و نمایندگان دوره یازدهم مجلس تلاش‌های نمایندگان در دوره‌های قبل را با کیفیت بهتری ادامه دهند.

وی ادامه داد: فراکسیون محیط زیست یکی از فراکسیون‌های مهم مجلس بوده و خوب است اعضای این فراکسیون از نزدیک ببینند وقتی جریان آب قطع می‌شود، بیشترین تخریب این اتفاق به محیط زیست وارد می‌شود. همان‌گونه که خشک شدن باتلاق گاوخونی مخرب محیط زیست بوده و برای همین انتقال آب به‌نوعی احیای محیط زیست است البته نحوه انتقال آب هم باید به گونه‌ای باشد که مسائل زیست محیطی رعایت شود، حضور رئیس فراکسیون محیط زیست یا زنان در منطقه ورزنه که روزی مهد کشاورزی و ایجاد اشتغال بوده‌است، ابتکار خیلی خوبی است و به خاطر این اقدام از خانم شیخی تشکر می‌کنیم.

نماینده ادوار مجلس با اشاره به حضور قابل قبول نمایندگان اصفهانی در مجلس یازدهم بیان کرد: نمایندگان استان و شهرستان اصفهان مجموعا در مقایسه با نمایندگان کل کشور در مجلس یازدهم درسطح متوسط روبه‌بالا هستند، دو رئیس کمیسیون، دو عضو هیئت رئیسه، تعدادی سخنگوی کمیسیون از نمایندگان استان اصفهان و ازبین نمایندگان شهرستان اصفهان نیز رئیس، نایب رئیس و دو سخنگوی کمیسیون در مجلس داریم و این‌ها نشان‌دهنده سطح متوسط رو به بالای استان اصفهان در مجلس است و نمایندگان استان و شهرستان اصفهان مجموعا فعالیت قابل قبولی دارند البته طبیعتا انتظار بیش از این است.

وی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، مجلس یازدهم یک مجلس امید و انتظار بود یعنی مردم توقع بیشتری داشتند چراکه نمایندگان دوره یازدهم با انگیزه‌های انقلابی و برنامه‌هایی برای کار و خدمت بیشتر و روحیه جدید و جوان‌تر به میدان آمدند بنابراین طبعا فعالیت نمایندگان استان و شهرستان باید ازنظر کمی و کیفی بهتر شده و گزارش عملکرد خود را به مردم ارائه داده و حضورشان را دربین مردم بیشتر کنند.

فولادگر مجلس یازدهم را یکی از انقلابی‌ترین دوره‌های مجلس به تعبیر مقام معظم رهبری دانست و گفت: مجلس یازدهم به تعبیر رهبری یکی از انقلابی‌ترین و قوی‌ترین مجلس‌های پس از انقلاب بوده و باید تلاش بیشتری داشته باشند و با بررسی کارشناسانه‌تر و با تامل بیشتر به حل مسائل و مشکلات کشور کمک کنند، توصیه من از ابتدای دوره یازدهم به دوستان این بوده است که در این دوره بیشتر روی نظارت متمرکز شده و از ابزار نظارتی مجلس استفاده کنند و هرجایی که نیاز به اصلاح قانون بود، قانون را هم اصلاح کنند چراکه مشکلات و مسائل فقط با قانون‌گذاری حل نشده و ابتدا باید بااستفاده از ابزار نظارتی، مشکلات را پیدا کرده سپس قانون‌گذاری به‌دنبال حل مشکلات انجام شود.

وی ادامه داد: در چند ماه باقی‌مانده از فعالیت دولت کنونی باید نظارت صورت گرفته و برای دولت بعدی که از شهریور مستقر می‌شوند، مجلس یازدهم باید برنامه نظارتی بهتری داشته باشد.

نماینده ادوار مجلس با تاکید بر استفاده بیشتر از ظرفیت‌های استان اصفهان بیان کرد: اگر نمایندگان در استان اصفهان نیز از ظرفیت نظارتی مجلس استفاده کنند، خیلی بهتر می‌توان از ظرفیت‌های استان استفاده کرد و نیازی نیست که نظارت حتما با دعوا و درگیری باشد بلکه با همان شیوه‌های قانونی می‌توان ابزار نظارتی را به‌کار برد، مجمع نمایندگان استان اصفهان خوشبختانه جلسات منظم و ماهیانه دارند ولی باید بیشتر از ظرفیت استان استفاده کنند.

وی افزود: ما در بنیاد نصف جهان مرتب با همکاران ارتباط داریم و از نمایندگان در جلسات کارگروه‌ها دعوت کرده و از نظرات آنان استفاده می‌کنیم یا ازطریق نمایندگان به پیش‌برد کارهای استان کمک می‌کنیم ولی بازهم انتظار می‌رود مجمع نمایندگان بیش از این از ظرفیت استان برای حل مسائل استان استفاده کنند.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار