استاندار اصفهان گفت: امسال استان اصفهان نسبت به ۵۳ سال گذشته یکی از بدترین و سخت ترین شرایط را در زمینه تامین آب شرب دارد.
کد خبر: ۹۶۵۲۱۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۳ 19 May 2021

عباس رضایی با اشاره به اینکه بحران آب در استان اصفهان را باید جدی گرفت: اظهار داشت: امسال با توجه به کمبود بارندگی‌ها در سطح استان شرایط به مراتب وخیم‌تر از سال‌های گذشته است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان امسال یکی از بدترین شرایط را در طول ۵۳ سال گذشته در زمینه تأمین آب شرب دارد، ابراز داشت: بزرگترین دغدغه من در شرایط کنونی تأمین آب شرب استان اصفهان است.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه مدیریت مصرف تنها چاره مقابله با این بحران است، تصریح کرد: در صورتی که این امر توسط مردم و مسئولان انجام نشود در تابستان امسال قطع آب دور از ذهن نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود، خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود منابع آبی در زمینه مصرف برق هم باید این مدیریت مصرف انجام شود.

رضایی با بیان اینکه ادارت و سازمان‌ها و نهادهای دولتی در زمینه مصرف بهینه باید پیشتاز باشند، بیان داشت: از فرمانداری‌ها خواسته‌ایم که جلسات مصرف بهینه را در اولویت کارهای خود قرار دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شیوع ویروس کرونا و انجام فرایند واکسیناسیون ادامه داد: بیش از واکسیناسیون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید مورد توجه مردم قرار بگیرد چراکه واکسن مصونیت کامل ایجاد نمی‌کند و فقط از مرگ و فرم شدید بیماری جلوگیری می‌کند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه ویروس کرونا مدام در حال تغییر ساختار ژنتیکی است، تاکید کرد: متأسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در منطقه کاشان به هیچ عنوان مطلوب نیست و این ممکن است باعث اتفاقات بد دیگری از نظر شیوع ویروس کرونا شود.

وی ضمن انتقاد جدی از برخی ادارات در سطح استان اصفهان در عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توسط پرسنل و مجموعه آن اداره افزود: در صورت مشاهده این موارد رئیس آن مجموعه به واحد تخلفات اداری معرفی می‌شود.

رضایی با اشاره به اینکه از همه ظرفیت موجود برای مقابله با کرونا در استان باید استفاده کرد، گفت: لازم است هم در موضوع کرونا و هم دیگر موضوع جدی این روزها که همان انتخابات است از سیاه نمایی و حاشیه سازی جدا خودداری شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۴ هزار میلیارد ریال بودجه عمرانی برای استان اصفهان اختصاص یافت، اظهار داشت: این مقدار بیش از دو برابر اعتبار مصوب از طرف دولت است که با سعی و تلاش همکاران ما حاصل شد.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه ما مدیون نظام و انقلاب هستیم، ابراز داشت: فرصت خدمت به این نظام و مردم را نباید به هیچ عنوان از دست بدهیم و با این کار دین خود را به نظام و انقلاب و مردم و شهدا ادا کنیم.

وی با بیان اینکه همه ادارت و دستگاه‌های اجرایی در سطح استان اصفهان موظف هستند با فرمانداری‌ها در زمینه برگزاری انتخابات پیش رو تمام همکاری‌های لازم را انجام دهند، تصریح کرد: باید زمینه را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات راهم کنیم.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار