معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، گفت: پروژه همت آباد اصفهان یکی از پروژه‌های موفق بازآفرینی شهری در سطح کشور است.
کد خبر: ۹۶۵۴۷۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۰ 20 May 2021

مهدی عبوری در آئین افتتاح فاز اول پروژه نوسازی و بازآفرینی محله همت آباد که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، پروژه همت آباد را یکی از پروژه‌های موفق بازآفرینی در سطح کشور دانست و اظهار داشت: اهالی این محله انصافاً همت کردند و با اعتماد به اعضای تعاونی غدیر، ۲۴ واحد در فاز یک پروژه به بهره برداری رسید.

وی افزود: چند آیتم در این مجموعه مورد توجه راه و شهرسازی قرار گرفت که از جمله می‌توان به برگشت کیفیت زندگی با محوریت توسعه محله اشاره کرد؛ تجمیع ۲۳ واحد نامرغوب و تبدیل به ۷۲ واحد مسکونی با کیفیت، با همت راه و شهرسازی و شهرداری اصفهان میسر شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ادامه داد: با پیگیری وزیر راه و مصوبه اخیر هیأت وزیران، تسهیلات تبصره‌ای در بافت‌های ناکارآمد افزایش یافت که در پروژه همت آباد نیز اتفاق افتاد که براین اساس تسهیلات تبصره‌ای پیش تر ۶۰ میلیون تومان بود که به ۱۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است که اگر سازنده دارای صلاحیت ماده چهار از مجموعه بازآفرینی شهری ایران باشد ۳۰۰ میلیون تومان بابت ساخت هر واحد مسکونی و افزایش سقف ودیه مسکن از ۲۰ میلیون تومان به ۶۰ میلیون تومان شده است که ۸۰ درصد هزینه این واحدهای مسکونی از سوی دولت تضمین و از طریق بانک مسکن عرضه می‌شود.

وی به تأمین ۱۵ هزار متر زمین جدید در کنار ساختمان‌های جدید اشاره و خاطرنشان کرد: با دستور ویژه وزیر راه و شهرسازی و اجرای این طرح، تعاونی‌ها و دفاتر تسهیل گری با اجرای این طرح برای ساخت مجموعه‌های دیگر دغدغه زمین نخواهند داشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار