استفاده مجدد از پساب استاندارد تصفیه‌خانه‌ها، به عنوان راهکاری پایدار برای مقابله با کم‌آبی، از طرح های مهم آبفای استان اصفهان است.
کد خبر: ۱۰۰۳۱۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷ 20 October 2021

رییس اداره فضای سبز شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان هدف از این کار را حفظ فضای سبز و تلطیف هوای کلان شهر اصفهان دانست و افزود: در حال حاضر مساحت تقریبی فضای سبز تصفیه خانه های فاضلاب شمال، جنوب، شرق اصفهان، بهارستان، سپاهان شهر، شاهین شهر و فولاد شهر  840  هزار متر مربع است که با استفاده از پساب همان تصفیه خانه ها و مطابق با استاندارهای زیست محیطی آبیاری می شود.

حسین عروجی گفت: هم اکنون تصفیه خانه فاضلاب شمال با ۲۰۰ هزار متر مربع  بیشترین مساحت فضای سبز را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب تصفیه خانه فاضلاب شاهین شهر با ۱۹۰ هزار متر مربع، تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر با ۱۸۰ هزار متر مربع، تصفیه خانه فاضلاب جنوب با ۱۵۰ هزار متر مربع، تصفیه خانه فاضلاب شرق و تصفیه خانه فاضلاب بهارستان هر کدام با ۵۰ هزار متر مربع و تصفیه خانه فاضلاب سپاهان شهر با ۲۰ هزار متر مربع قرار دارند.

وی با بیان این که در ایام سخت کم‌آبی و خشکسالی سعی شد تا با غرس درختان سازگار با خشکسالی و بهره گیری از شیوه های نوین آبیاری، فضای سبز تصفیه خانه ها کمترین آسیب را ببیند.

وی گفت: درختان کاج، توت زینتی کاکوزا، سرو نقره‌ای، زیتون میراکل، اکالیپتوس، سرو بادبزنی، زبان گنجشکی، سرو خزنده و سرو شیرازی از جمله درختان کاشته شده در فضای سبز تصفیه خانه های فاضلاب تحت پوشش است که بیشترین سازگاری با پساب را درختان زیتون و کاکوزا دارند.

وی اظهار کرد: اگر پساب مورد نیاز تامین شود امکان توسعه فضای سبز تصفیه خانه های فاضلاب تا ۵۰۰ هزار متر مربع دیگر نیز وجود دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار