معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در اصفهان گفت : برای مرمت خرابی ۱۰ هزار کیلومتری راه‌های اصلی کشور ، ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
کد خبر: ۱۰۰۴۵۳۲
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۱ 26 October 2021

رضا اکبری در جلسه بررسی مسائل و مشکلات محور‌های مواصلاتی اردستان با بیان اینکه اعتبار سازمان راهداری در مجموع ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که جوابگوی خرابی راه‌ها نیست گفت: در برخی موارد هم استقبال نکردن پیمانکاران کندی کار را بدنبال شده است.
وی با بیان اینکه در تفاهم نامه امضا شده با استانداری اصفهان در سال جاری ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب ۴۰ درصد منابع استانی و ۶۰ درصد منابع ملی برای راه‌های این استان در نظر گرفته شده است افزود : در حال حاضر ۳۲۰ میلیارد تومان از منابع ملی برای طرح‌های راهداری استان تأمین شده است.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: در حال حاضر ۳۰۰ طرح راهداری در استان اصفهان با حجم قراردادی حدود هزار میلیارد تومان فعال است.
اکبری با بیان اینکه راه‌های استان اصفهان از نظر خرابی در رتبه نخست کشور بوده و حدود هزار کیلومتر از راه‌های اصلی استان نیازمند روکش است گفت: برای مرمت این میزان راه به ۵ برابر اعتبار فعلی نیاز داریم که در یکی دوسال قابل اجرا نیست.
وی با بیان اینکه روکش آسفالت ترانزیت محور بادرود به اردستان و نایین متاسفانه با وجود تامین منابع مالی تا ۴ بار مناقصه نتوانستیم پیمانکاری را برای آن انتخاب کنیم افزود: پس از زیرسازی باند دوم زواره به اردستان آسفالت این محور اجرا می‌شود.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با بیان اینکه ۲۰ کیلومتر از راه‌های روستایی دارای اولویت اردستان جهت روکش آسفالت گرم در مناقصه قرار خواهد گرفت گفت: روکش آسفالت کمربندی اردستان تکمیل و روشنایی این محور نیز انجام می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار