معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: زمین‌ها و شهرک‌های صنعتی اطراف کلانشهر اصفهان اشباع شده است از این رو سرریز طرح‌های سرمایه‌گذاری بر اساس سند آمایش سرزمین به شهرستان‌های استان هدایت خواهد شد.
کد خبر: ۱۰۱۱۹۴۳
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵ 27 November 2021

محمد زینلی پور, افزود: بر اساس سند آمایش سرزمین، اجازه استقرار صنایع در اطراف اصفهان نیست و باید زمینه برای راه‌اندازی صنایع مناسب در شهرستان‌ها تسهیل شود.

به گفته وی، موضوع مهم در توسعه صنعتی، جلوگیری از رشد صنایع آب بَر و آلاینده در استان است بنابراین به تناسب ظرفیت‌های هر منطقه، به توسعه صنعت در آن دقت می‌شود.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اضافه کرد: هدایت طرح‌های سرمایه گذاری در بخش صنعت با توجه به زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی شهرستان‌ها انجام می شود.

زینلی پور افزود: سرمایه‌گذاری بر اساس اولویت‌های  آمایش سرزمین، راهگشای تحقق عدالت در بخش صنعت استان است.

به گفته وی، دولت باید مشوق های سرمایه‌گذاری  و تقویت زیرساخت ها در شهرک های صنعتی شهرستان‌های غرب استان اصفهان را بیشتر دنبال کند و در سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز رویکرد خوبی به این مساله وجود دارد.

زینلی پور با بیان اینکه همکاری با سرمایه گذاران برای توسعه صنعتی شهرستان‌های غرب اصفهان یکی از اولویت های این سازمان است، افزود: مجوزهای صادر شده برای راه‌اندازی طرح‌های صنعتی در این مناطق تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود و چنانچه اشتغال مصوب شده محقق نشود، زمین‌های واگذار شده به سرمایه‌گذاران پس گرفته خواهد شد.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان با بیان اینکه با تصویب قانون هوای پاک صدور مجوزهای داخل شهرک‌های صنعتی نیاز به استعلام دارد، افزود:  محیط زیست برای پاسخ به استعلام های سرمایه‌گذاران یک ماه فرصت دارد و پس از آن در صورت دریافت نکردن پاسخ، بنا را بر موافقت می‌گذاریم و مجوز آن طرح صادر خواهد شد.

به گفته وی، مشکل زیست محیطی برخی از طرح‌ها با بکارگیری روش های جدید براحتی قابل حل است.

زینلی پور افزود: با هدف تسهیل سرمایه‌گذاری و جلوگیری از پیچیدگی های اداری، مدت زمان رسیدگی به استعلام ها از محیط زیست و سازمان غذا و دارو از یک ماه به ۱۵ روز کاهش یافته است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار