امام جمعه موقت اصفهان گفت: ایران اسلامی در عرصه های مختلف پشتیبان بزرگ جبهه مقاومت و محرومان جهان بوده و در زمینه های مختلف پیشرفت های بسیاری کرده است.
کد خبر: ۱۰۶۰۲۹۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳ 05 August 2022

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان که در مصلای امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد، افزود: ایران اسلامی امروز یک موازنه قدرتی را در منطقه بین جبهه مقاومت و جبهه استکباری ایجاد کرده است و دشمنان اسلام دیگر آن فریادکشی ها را انجام نمی‌دهند.

وی با تسلیت ایام عزاداری حضرت امام حسین (ع) ادامه داد: مقاومت بعنوان یکی از درس‌های قیام عاشورای امام حسین (ع) است و امروز جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقاومت پیشرفت های خوبی پیدا کرده است.

امام جمعه موقت اصفهان اظهار داشت: در زمان حاضر ایران اسلامی قدرت برتر نظامی در عرصه های مختلف منطقه بوده که در زمینه موشکی و پهپادی به قدرتی قابل اعتنا در عرصه جهانی تبدیل شده است.

حجت الاسلام محمودی اضافه کرد: آمریکایی ها متوجه شدند که روسیه درخواستی را برای خرید پهپادهای ایرانی داده است که باید بدانیم با ادامه این فرآیند که جوانان و شرکت های دانش بنیان کشور ما به فرمان رهبری انجام می دهند روزی خواهد رسید که آمریکایی هایی که امروز زیاده خواهی می کنند برای امنیت کشورشان دست به طرف ایران اسلامی دراز می کنند تا از ما اسلحه خریداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: قیام امام حسین(ع) و تاسوعا و عاشورای حسینی دریای بیکرانی است که جهاد تبیین در همه عرصه های دین محسوب می شود.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به اینکه وُعاظ و مداحان باید نقطه مرکزی این حرکت را در قالب برنامه های خود به مردم ارائه دهند، اضافه کرد: شفافیت و صراحت در بیان در مقابل دشمن بعنوان یکی از درس هایی است که امام حسین (ع) در این حرکت به ما داد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن همیشه دشمن است، گفت: باید در مقابل دشمن، شفاف و صریح موضع خود را مطرح کنیم و از قیام عاشورای امام حسین باید این شفافیت را درس بگیریم که از همان روز اول حرکت که یزید خلافت را غصب کرد امام حسین موضع سیاسی خود را بطور شفاف و روشن بیان کرد و ذره ای از این موضع صریح عقب نشینی نکرد که "یزید فاسد است و هرگز با چنین فردی بیعت نخواهیم کرد".

حجت الاسلام محمودی اظهار داشت: "هیهات منا الذلة" امام حسین(ع) یک موضع سیاسی به روز است که همچنان بار معنایی خود را دارد و این صراحت در موضع گیری است که مسوولان عرصه سیاسی و دیپلماسی کشور ما باید از این موضع امام حسین درس بگیرند.

وی با بیان اینکه اصحاب باوفای امام حسین (ع) درس بزرگی به ما دادند که به پای رهبری بایستید و ولایت را مهم بگیرید، ادامه داد:  پیام های عاشورا در نظام مقدس جمهوری اسلامی یکی پس از دیگری در حال عملیاتی شدن و این به معنی واقعی «کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا» است.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: برنامه های با عظمتی بمنظور عزاداری و سوگواری در این دهه تدارک دیده شده و در حال انجام است که یکی از برنامه های خوب امسال برگزاری مراسم "یوم الحسین(ع) " در عصر روز عاشورا است.

حجت الاسلام محمودی ادامه داد: جای خالی اصفهان که همواره در همه عرصه ها پیشتاز بوده و شهدای بسیاری را تقدیم کرده است، در برگزاری چنین برنامه هایی احساس می شد که امسال تدارک برگزاری این برنامه در این شهر دیده شده است.

وی با بیان اینکه زمینه برگزاری چنین برنامه هایی در جامعه دینی ما وجود دارد و مردم هم علاقه‌مند به حضور در چنین مراسمی هستند، گفت: اصفهان همواره در همه عرصه های انقلاب پیشتاز بوده و خواهد بود و این برنامه هم به خوبی با حضور مردم برگزار خواهد شد.  

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار