قیر از طرح‌های راهسازی استان حذف و بتن غلطکی جایگزین می‌شود.
کد خبر: ۱۰۶۱۱۶۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۹ 09 August 2022

معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: قیر از طرح‌های راهسازی استان حذف و بتن غلطکی جایگزین می‌شود که به دلایل زیست محیطی، کیفیت و دوام روکش مناسب‌تر است.
بهزاد شاهسوندی افزود: ورود شرکت‌های تولید کننده قیر به بورس و فروش شخصی یا صادرات آن در سال‌های اخیر سبب شد برای تأمین قیر با چالش‌هایی روبرو شویم.
وی گفت: با وجود اینکه شرکت ملی نفت سهمیه قیر سالانه در اختیار وزارت راه گذاشته که حدود چهار میلیون تن است، اما این میزان به نسبت طرح‌های راه در سطح کشور عدد کمی است.
وی با بیان اینکه کشور‌های توسعه یافته از فناوری بتن غلطکی از سال‌ها پیش استفاده می‌کردند، افزود: دوام روکش آسفالت با سه لایه قیر ۲۰ سال پیش بینی می‌شود این درحالی است که حتی در طرح‌ها معمولاً سه لایه قیر استفاده نمی‌شود، اما دوام بتن غلطکی حداقل ۲۰ سال است و می‌تواند عمر روکش را تا دو برابر افزایش دهد و کاملاً استاندارد است.
وی با اشاره به اینکه در محور پرترافیک مجلسی- بروجن برای نخستین بار در استان از روکش بتن غلطکی استفاده می‌شود، گفت: هفت کیلومتر این محور را دو سال پیش به بهره برداری رسید و ۲۸.۵ کیلومتر باقیمانده نیز پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۳ به بهره برداری برسد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار