دستاورد سفر یک روزه استاندار اصفهان به شهرستان فریدن
سیزدهمین سفر شهرستانی استاندار اصفهان که به شهرستان فریدن رقم خورد؛ ۵۶ مصوبه اجرایی به همراه داشت.
کد خبر: ۱۰۶۹۷۶۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰ 28 September 2022

سیدرضا مرتضوی در جلسه شورای اداری مشترک استان که در جریان سیزدهمین سفر شهرستانی کاروان خدمت دولت مردمی در شهرستان فریدن برگزار شد، بیان کرد: امروز در جلسه شورای اداری مشترک استان اصفهان و شهرستان فریدن ۵۶ مصوبه در بخش های مختلف مانند زیرساخت ها، راه و جاده، خدمات کشاورزی، آموزش و پرورش، سلامت به تصویب رسید که هر کدام از آنها چند بند جداگانه دارد.
وی با بیان اینکه امیدواریم که همه مصوبات در تاریخ مقرر به سرانجام برسد، ادامه داد: در این صورت شاهد تحولی چشمگیر در شهرستان فریدن خواهیم بود.
استاندار اصفهان تصریح کرد:در ادامه سفر امروز یکی از ویژه ترین برنامه ها که انجام شد انجام ملاقات با مردم بود بطوری که ۷۲ نفر از مردم این شهرستان درملاقات رو در رو با مسوولان استان، مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند و بررسی شد.
دکتر مرتضوی برطرف کردن مسائل مرتبط با شهرک گلخانه ای مستقر در شهرستان فریدن را یکی از مهمترین دستاوردهای سفر به این شهرستان دانست و گفت: نتیجه این موضوع باب خوبی برای رویکردهای جدید در حوزه کشاوزی و تولید در این شهرستان باز می کند و امیدواریم ثمرات آن را در آینده شاهد باشیم.
وی با اشاره به اینکه چگونگی اجرای ۵۶ مصوبه جلسه شورای اداری امروز بستگی به حجم و اعتبارات هر یک از آنها دارد و متفاوت است، اظهار کرد: بطوریکه زمان اجرای برخی از آنها از یک تا دو ماه و برخی تا پایان امسال یا سال آینده است و در مجموع همه آنها باید تا سال ۱۴۰۲ اتمام یابد.
استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: درباره اعتبارات سفر رییس جمهور به اصفهان تاکنون در سه مرحله تامین اعتبارات سفر رییس جمهور انجام شد و هر سه مرتبه توزیع اعتبارات انجام شده است.
دکتر مرتضوی تاکید کرد: تلاش ما بر این است که تخصیص این اعتبارات با توزیع متوازن و جامع در سراسر استان به ترتیب اولویت پروژه هایی که شهرستان ها معرفی کردند انجام شود.
وی افزود: از محل اعتبارات سفر رییس جمهور به اصفهان امروز در سفر به فریدن برای حل چند مورد از مشکلات آنها گشایش هایی حاصل شد که از جمله آنها می توان به توسعه بیمارستان شهرستان، نوسازی اورژانس، تامین و نوسازی برخی از واحدهای آموزشی، رفع نقاط حادثه خیز و خدمات ورزشی اشاره کرد.
استاندار اصفهان بیان کرد: دو سالن وزشی از ۱۰ تا ۱۲ سال قبل کلنگ زنی شده اما نیمه تمام رها شده بود و با پیگیری مسوولان استان و شهرستان و نماینده مجلس در ردیف مصوبات سفر رییس جمهور به اصفهان قرار گرفت و تامین اعتبار شد و امروز در جلسه شورای اداری مجددا بررسی و مقرر شد که یکی از آنها در دهه فجر امسال و دیگری اوایل سال آینده بهره برداری شود.
دکتر مرتضوی تصریح کرد:یکی از مهمترین و استراتژیک ترین مواضع در جمهوری اسلامی که روی آن تاکید می شود بحث تولید و امنیت غذایی است.
استاندار اصفهان گفت: یکی از مصوبات خوب امروز بحث ارتقای مرکز هنرستان کشاورزی شهرستان فریدن بعنوان مرکز رشد و فناوری کشاورزی است که این راهبرد اساسی یعنی نوسازی و جوان سازی حوزه کشاورزی از سیاست های کشور است و گام اول را با این سفر در این شهرستان برداشتیم که در اینده تاثیرگذار است.
وی در پایان اضافه کرد: در زمینه روستاها نیز در بخش تامین زیرساخت ها مانند راه و جاده، تامین گاز برای واحدهای دامداری و گلخانه ها، تامین اب برخی روستاها و تعیین تکیف برخی تداخلات در زمین های کشاورزی تاکید و مهلت گذاشته شد که موضوع تداخلات توسط جهاد کشاورزی و کمیسیون رفع تداخلات بررسی و رفع شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار